Morze Martwe to jezioro bezodpływowe, położone w tektonicznym Rowie Jordanu na granicy Jordanii i Izraela. To najniżej położony punkt na lądzie, na wszystkich kontynentach, znajdujący się  ponad 400 metrów poniżej poziomu morza. W języku hebrajskim nazwa Morza Martwego brzmi Jam Hamelach i oznacza czyli Morze Soli.
Morze Martwe jest najbardziej zasolonym zbiornikiem wodnym - 300 p.s.u (practical salinity unit), co odpowiada około 30%. Oznacza to, że jest ponad 35 razy bardziej zasolone od Morza Bałtyckiego i 10 razy bardziej od Morza Śródziemnego. Z powodu tak wysokiego zasolenia nie mogą żyć w nim żadne ryby i inne wodne zwierzęta. Ta cecha spowodowała, że morze nazwano „martwym”. Wysokie zasolenie sprawia, że bardzo trudno się w nim utopić, ułatwia pływanie, unoszenie się na powierzchni. Morze Martwe nie ma żadnego naturalnego odpływu, co sprawia, że zawarte w nim minerały praktycznie pozostają na stałe w jego wodach. W efekcie Morze Martwe jest jednym najbogatszych w minerały akwenem na świecie.

Składniki mineralne i właściwości lecznicze

W Morzu Martwym występuje ponad 25 pierwiastków o dobroczynnym działaniu na ludzki organizm, wśród nich: magnez, potas, wapń, cynk, żelazo, brom, chrom, miedź, krzem, jod, fluor, mangan, fosfor, siarka, stront, kobalt. Woda ma unikalny skład, połowa z pierwiastków nie występuje w żadnym innym akwenie ze słoną wodą. Sól pozyskuje się w procesie odparowywania wody morskiej. Uzyskany produkt różni się znacznie od tradycyjnej soli kuchennej.
Zwykła sól zawiera dużo sodu, natomiast ta z Morza Martwego ma go stosunkowo niewiele, za to pełno w niej innych minerałów i związków: soli magnezowych, wapniowych, bromowych. Część minerałów pochodzi z podziemnych źródeł, z których woda wytryskuje bezpośrednio do jeziora.  
Z dna morza wydobywa się tzw. czarne błoto, które stosuje się w celach leczniczych i kosmetycznych w formie okładu na skórę. Ma właściwości rozgrzewające, relaksujące, polepszające ukrwienie, pomaga na problemy skórne typu łuszczyca, azs, cellulit.
Morze Martwe i zawarte w jego wodzie minerały mają zbawienne działanie na choroby skóry i przeciwdziałanie jej starzeniu, na choroby układu oddechowego, układu krążenia, reumatyzm, artretyzm, co przyciąga turystów z całego świata obecnie i dawniej. Mówi się, że z jego niezwykłych właściwości korzystała sama Kleopatra. Obszar Morza Martwego z jego leczniczym powietrzem, wodą bogatą w substancje mineralne i gorącymi źródłami, czarnym, mineralnym błotem jest naturalnym uzdrowiskiem i jest to doskonałe miejsce na kurację dla duszy i ciała.
Podczas pobytu poleca się pływanie, peeling solny, maseczki z błota i przyjmowanie minerałów wydobytych z Morza Martwego. Obecnie kosmetyki, środki do pielęgnacji skóry zawierające sól, minerały i błota Morza Martwego, a także suplementy z minerałami, są eksportowane na cały świat.

Surowce użyte do produkcji suplementów Biofarmacji są pozyskiwane bezpośrednio z jednego z najbogatszych źródeł mineralnych na świecie – Morza Martwego przez certyfikowanego, lokalnego producenta. Wszystkie nasze minerały i produkty mają wymagane zatwierdzenia i certyfikaty, dokumentację COA, potwierdzającą skład, jakość i zawartość substancji podanych na etykiecie.

Produkty, które możemy polecić to: bioMg DEAD SEA z witaminami B6 i B12 400mg, bioMAGNEZ 300gbioMAGNEZ 500mgbioMULTIMINERAŁY + d3SPORT&JOINTSSPORT&CARDIO, bioMAGNEZ 300mg Premium z witaminami B6, B12 z cynkiem, bioPOTAS PremiumbioMagnez 300mg +bioPotas 300mg.

Produkty mają czysty skład, występują w formie proszku do rozpuszczenia w wodzie, soku, smoothie, koktajlu lub w posiłku. Dzięki występowaniu w formie proszku nie zawierają żadnych substancji konserwujących, barwników, sztucznych dodatków. Są bezpieczne dla dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących.

Nie każdy ma możliwość lub czas aby wyjechać i cieszyć się wypoczynkiem nad Morzem Martwym i w pełni korzystać jego dobrodziejstw. Ale naturalne minerały, które to morze oferuje, są na wyciągnięcie ręki wraz z naszymi produktami. Jeżeli macie chęć wypróbować co Morze Martwe ma do zaoferowania, jak bogactwo minerałów wpłynie na wasze zdrowie, sprawność i odporność, to tylko ze sprawdzonymi i polecanymi produktami Biofarmacji.
21 grudzień, 2021 — Katarzyna Wychowanek