Składniki mineralne możemy podzielić na dwie grupy: makroelementy (np. wapń, potas, magnez, sód, chlor, siarka, fosfor) i mikroelementy (np. cynk, selen, chrom, żelazo, jod, mangan, miedź).
Ciało ludzkie nie wytwarza minerałów, należy je dostarczyć w odpowiedniej ilości, proporcji i formie poprzez pożywienie. Nasza dieta bywa bardzo uboga, mało zróżnicowana i bardzo często nie zawiera wystarczającej ilości warzyw i wody pitnej. Z tego powodu grożą nam niedobory związków mineralnych i witamin, a nawet niewielkie ich braki mogą wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie i pracę wielu układów w organizmie człowieka. Dlatego tak ważna w ostatnim czasie stała się suplementacja składników mineralnych i witamin. Większa świadomość człowieka i wiedza o tym jakie składniki i jakie produkty należy spożywać, spowodowała, że sięgamy coraz chętniej po produkty suplementów, które są pochodzenia organicznego i naturalnego.

Co to znaczy, że produkty są „organiczne”?

„Organiczne” oznacza „będący częścią świata roślinnego lub zwierzęcego, pochodzący ze świata roślin lub zwierząt”. Samo słowo „organiczny” ma wiele innych znaczeń np. może oznaczać „ściśle związany” lub sposób uprawy jeżeli odnosi się do rolnictwa. Organiczne substancje mogą być pochodzenia  zwierzęcego lub roślinnego.

Co to znaczy, że produkty są „naturalne”?

„Naturalny” oznacza „charakterystyczny dla natury, wykonany z surowców występujących w naturze, występujący w przyrodzie” czyli oznacza, że nie został wyprodukowany przez człowieka. Przeciwieństwem słowa naturalny jest „sztuczny, syntetyczny”.

Produkty Biofarmacji są zarówno organiczne jak i naturalne – pochodzą z natury – z wód Morza Martwego.

Przy wyborze produktu do suplementacji powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na ilość minerału w jednej porcji, ale przede wszystkim na przyswajalność. Na naszym BLOGU pojawił się już bardzo interesujący artykuł na temat wchłanialności  – Wchłanialność składników mineralnych.

Aby przyswojenie danego minerału było bardziej skuteczne musi występować w odpowiedniej formie, która decyduje ile z przyjętego przez nas preparatu zostanie faktycznie wykorzystana przez organizm. Najlepiej przyswajalne są minerały w związkach organicznych.

Na przykładzie magnezu jedną z najlepiej przyswajalnych jest organiczna forma cytrynianu. Jeżeli ilość przyjętego składnika odżywczego jest wysoka, została dobrze wchłonięta przez organizm i jest dostępna dla jego metabolizmu i możliwa do wykorzystania przez różne układy (nerwowy, mięśniowy itp.) to znaczy, że jest biodostępna. Najlepiej biodostępne są minerały z form organicznych.

Aby dodatkowo podnieść skuteczność wchłaniania do preparatów dodaje się witaminy wspierające przyswajanie. Dla przykładu do preparatów magnezowych takich jak Organiczny bioMagnez B6+ B12+ Cynk lub Organiczny bioMagnez Dead Sea z Morza Martwego B6 + B12 dodano witaminę B6. O roli witaminy B6 we wchłanianiu magnezu można poczytać na naszym BLOGU – Czy witamina B6 ma wpływ na wchłanialność magnezu?
Organiczne minerały występujące naturalnie w Morzu Martwym w wysoko przyswajalnych formach cytrynianów zostały przygotowane dla naszych klientów w wygodnych saszetkach z certyfikowanego papieru do sporządzenia roztworu doustnego do rozpuszczenia w wodzie, soku, koktajlu, smoothie. Produkty nie zawierają żadnych dodatkowych substancji technologicznych, „ulepszaczy”, barwników ani konserwantów.

Poniżej prezentujemy produkty Biofarmacji w formie cytrynianu (biodostępne, organiczne, naturalne):

Podczas suplementacji składników mineralnych i witamin decydujmy się na preparaty sprawdzone, z naturalnym, zdrowym, bezpiecznym i prostym składem. Preparaty magnezowe, potasowe i multimineralne z Biofarmacji mogą przyjmować kobiety w ciąży i karmiące, a także dzieci  – zgodnie z opisem na opakowaniu i konsultacją lekarza. Zapraszamy też do zapoznania się z naszą ofertą dla sportowców.
17 grudzień, 2021 — Katarzyna Wychowanek