Czym są suplementy diety?

Wspomniane dodatki do diety są niczym innym jak skoncentrowanymi źródłami minerałów, witamin i innych składników. To produkty złożone z substancji odżywczych, które traktuje się uzupełniająco w normalnej diecie. Najczęściej dostępne są w postaci kapsułek, proszku, tabletek, czy też płynu.

Dlaczego warto je stosować?

Suplementacja chroni organizm przed różnorakimi schorzeniami, które są efektami niedoboru składników mineralnych i witamin. Takie preparaty umożliwiają także zwiększenie swojej wytrzymałości, a co za tym idzie, wydłużają czas wykonywania intensywnych treningów. Znacząco przyspieszają budowę masy mięśniowej przy doborze odpowiedniej diety, jak i pomagają przy regeneracji potreningowej.

Kto powinien, a kto nie, stosować suplementację?

Suplementy diety powinny być przyjmowane przez osoby, których dieta nie przekracza 1600 kcal na dobę. Panie po menopauzie, ponieważ obniżenie estrogenów wpływa na kości i w niektórych przypadkach powoduje osteoporozę. Wegetarianie, weganie, jak i osoby stroniące od nabiału, poprzez ryzyko związane z niedoborem witaminy D i wapnia, także są w tej grupie, jak również kobiety noszące pod sercem dziecko. Im zaleca się przyjmować żelazo, kwas foliowy, w niektórych przypadkach także jod, wapń i inne.

W niektórych suplementach diety są zawarte składniki, które mogą uczulać. Oznaczy to, że przed przyjęciem określonego dodatku do diety, warto skonsultować się wcześniej z odpowiednim lekarzem, jeżeli dana osoba wie o możliwych przypadłościach związanych z uczuleniem na któryś ze składników. Warto pamiętać również o dokładnym czytaniu składów zażywanych preparatów.

Suplementy w proszku czy kapsułka/tabletka? 
Zazwyczaj zapotrzebowanie na składniki mineralne i witaminy realizowane jest poprzez zdrowe i prawidłowe odżywianie i zbilansowaną dietę, jednak czasami niedobór konkretnych składników odżywczych wzrasta i konieczne staje się uzupełnianie codziennego jadłospisu o suplementy diety. Kiedy sama dieta nie wystarcza, z pomocą mogą przyjść preparaty pełne witamin i minerałów ważnych dla zdrowia.

Suplementy Biofarmacja mają sproszkowaną formę do sporządzenia roztworu doustnego, w wodzie, w soku. Można je używać jako dodatek do napojów lub posiłków np. w formie koktajli owocowo - warzywnych. Są całkowicie pozbawione zbędnych substancji pomocniczych. Proszek ma prosty skład bez syntetycznych dodatków, zawiera same składniki aktywne, o najwyższej jakości, bezpieczeństwie i skuteczności. Minerały pochodzą z Morza Martwego i mają najwyższą biodostępność.

W skład większości tabletek czy kapsułek dostępnych na rynku, oprócz substancji aktywnych wchodzą też substancje nieaktywne, służące przede wszystkim zwiększeniu efektywności produkcji i jej opłacalności. Są to różnego rodzaju wypełniacze, sztuczne dodatki, słodziki, wzmacniacze smaku, barwniki, środki zwiększające rozpuszczalność, substancje wiążące, powlekające, konserwujące, poślizgowe, musujące, zapobiegające zawilgoceniu,  itp.

Produkty Biofarmacji mają naturalny smak minerałów, z lekko cytrynowym posmakiem, ponieważ występują w formie cytrynianów. Większość naszych suplementów nie jest w ogóle dosładzana. ((Wyjątkiem są naturalne, organiczne cukry w preparacie dla sportowców i fanów aktywności SPORT&CARDIO i SPORT&JOINTS (elektrolity, sole mineralne + węglowodany) ze względu na specyfikę produktu stworzonego do lepszej absorpcji wody i zwiększenia wytrzymałości organizmu podczas intensywnego wysiłku fizycznego).

W preparatach nie występują alergeny takie jak laktoza czy skrobia. W produktach Biofarmacji nie używane są substancje do zmniejszenia tarcia pomiędzy cząsteczkami granulatu i ułatwiające zsyp tabletek do matrycy takie jak: stearynian magnezu, stearynian wapnia, krzemionka czy talk. Nie wykorzystywane są typowe produkcyjne substancje pomocnicze: fosforany wapnia, tlenki magnezu, węglany magnezu, guma arabska.

Sproszkowanych preparatów Biofarmacji nie ma potrzeby zamykać w żelatynowych osłonkach i powlekania substancjami nabłyszczającymi i ułatwiającymi połykanie. Dzięki temu produkty mogą być przyjmowane przez wegan, wegetarian i osoby o nietolerancjach pokarmowych. Ze względu na brak informacji o składzie kapsułki są też ryzykowne dla kobiet w ciąży i matek karmiących.
Saszetki do zapakowania naszych suplementów powstają z certyfikowanych przez instytucje unijne surowców oraz posiadają niezbędne do bezpośredniego kontaktu z żywnością atesty.
02 grudzień, 2019 — Katarzyna Wychowanek