Jak cudownie jest budzić się rano z cerą świeżą i wypoczętą. Jak radośnie czuć się dobrze w swojej własnej skórze. Poniżej przedstawiamy kontynuację listy sposobów na piękną cerę na lato. Link do części pierwszej artykułu o pięknej cerze na lato.

5) Nawilżanie – woda nie tylko od środka

Pierwszym krokiem może być umycie twarzy rano zimną wodą. To nie tylko pobudka, ale również ożywienie dla cery. W ciągu dnia warto pryskać twarz woda termalną izotoniczną (można pozostawić na twarzy do wyschnięcia). Na oczyszczoną i jeszcze wilgotną twarz można nałożyć kosmetyki nawilżające, które transportują wilgoć w głąb skóry. Kosmetyki naturalne zawierające humektanty wiążąc wodę zapobiegają jej utracie. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i nawilżona.

6) Ochroń cerę przed słońcem

Słońce podczas lata jest bardzo silne, a intensywna ekspozycja może powodować oparzenia słoneczne, wysusza skórę, przyspiesza jej starzenie. Szkodliwe działanie może doprowadzić nawet do chorób nowotworowych skóry, dlatego tak ważna jest ochrona kosmetykami przeciwsłonecznymi zawierającymi filtry UVA i UVB. Zaleca stosować się wysoki faktor np. SPF 30 lub nawet 50. Ochrona skóry wysokimi filtrami i unikanie słońca może prowadzić do niedoborów witaminy D. Produktem Biofarmacji, który zawiera tę witaminę są bioMULTIMINERAŁY + D3, polecane jako kompleksowe wsparcie mineralne dla organizmu.

7) Unikaj cukru

Spożywanie produktów z wysokim indeksem glikemicznym i powodujące wahania poziomu insuliny może być przyczyną trądziku, ponieważ zaburza gospodarkę hormonalną. Wysoki poziom glukozy wpływa negatywnie na włókna kolagenowe, co prowadzi do utraty elastyczności i szybszego starzenia się skóry.

8) Zadbaj o zdrowy sen

Bardzo ważny dla cery jest nocny odpoczynek i regenerujący sen. Niedobór snu powoduje wzrost poziomu kortyzolu – hormonu stresu, który może powodować przedwczesne starzenie się skóry. Więcej o zdrowym śnie można poczytać na BLOGU Biofarmacj. Oprócz snu bardzo ważna dla cery jest higiena pościeli. Poszewkę poduszki należy wymieniać bardzo często, minimum raz w tygodniu.

9) Unikaj stresu

Hormony adrenalina i kortyzol czyli tzw. hormony stresu utrzymywane na wysokim poziomie przez dłuższy czas powodują pogorszenie stanu skóry.

10) Dbanie o cerę każdego dnia – regularność

Postaraj się dbać o skórę codziennie, nie dopiero wtedy, gdy pojawią się problemy. Należy obserwować swoją skórę, na bieżąco reagować na zmiany, dbać o nią każdego dnia. Stres, zbyt mała ilość snu, przebywanie w zadymionych pomieszczeniach, praca w klimatyzowanych biurach, praca z telefonem komórkowym przy policzku (który nie dezynfekowany zawiera na sobie mnóstwo bakterii), opalanie, zbyt mała ilość wody wypijanej w ciągu dnia, jedzenie mało wartościowego jedzenia, które nie zapewnia potrzeb mineralnych i witaminowych organizmu, pośpieszne i niedokładne oczyszczanie, niewłaściwie dobrana pielęgnacja to codzienność wielu z nas.

Kiedy pojawi się sucha skóra, zaczerwienienia, trądzik, próbujemy różnych kosmetyków, a kiedy nie pomagają, sięgamy po kolejne. Zapominamy, że to nie kosmetyki zapewnią nam piękno skóry, a zdrowe nawyki, które musimy wdrożyć wytrwale i skutecznie. Stosowanie wskazówek zawartych w artykule pomoże utrzymać naturalny blask i piękno naszej cery.
15 czerwiec, 2020 — Katarzyna Wychowanek