O nas

Założona w 2011 roku firma UAB Biofarmacija z główną siedzibą w Kłajpedzie na Litwie dzisiaj jest grupą oddzielnych firm: Biofarmacja Litwa, Łotwa, Estonia, Bułgaria, Ukraina oraz od 2019 roku Biofarmacja Polska. Jesteśmy liderem na rynku suplementów diety na Litwie, mamy silną pozycję na Łotwie i zaczynamy się rozwijać w Estonii, Polsce i Ukrainie.

Biofarmacja to dystrybutor naturalnych suplementów diety w postaci proszku bez dodatków chemicznych. Surowce używane do produkcji suplementów Biofarmacja pochodzą z jednego z najbogatszych źródeł mineralnych na świecie, z wód Morza Martwego, z którego pozyskiwane są przez lokalnego producenta. Wszystkie proszki są produkowane w fabryce Gadot Biochemicals Industries Ltd., Hajfa, Izrael, która rozpoczęła swoją działalność w 1964 roku. Nasze suplementy diety są chronione światowymi patentami i posiadają certyfikaty żywności Halal i koszerności, są zatwierdzone przez Izraelskie Ministerstwo Zdrowia.

Dlaczego Morze Martwe?

Surowce użyte do produkcji suplementów Biofarmacji są pozyskiwane bezpośrednio z jednego z najbogatszych źródeł mineralnych na świecie – Morza Martwego przez certyfikowanego, lokalnego producenta. Wszystkie nasze minerały i produkty mają wymagane zatwierdzenia i certyfikaty, dokumentację COA, potwierdzającą skład, jakość i zawartość substancji podanych na etykiecie.
Morze Martwe chociaż nazwa sugeruje inaczej, tak naprawdę nie jest to morze. Jest to słone jezioro z zamkniętym drenażem sprzed około 3 mln lat i jedno z pierwszych uzdrowisk na świecie, odwiedziła je nawet królowa Egiptu Kleopatra. Poprzez odparowanie wody z Morza Martwego wydobywa się aż 25 pierwiastków śladowych, w tym magnez, potas, wapń, cynk, żelazo, które są wykorzystywane w naszych suplementach diety. Nie każdy ma możliwość lub czas aby wyjechać i cieszyć się wypoczynkiem nad Morzem Martwym i w pełni korzystać jego dobrodziejstw. Naturalne minerały, które to morze oferuje, są na wyciągnięcie ręki wraz z naszymi produktami.

Co nas wyróżnia?